Dračí hory – Drakensberg   Leave a comment

Dračí hory - Amphitheatre

Dračí hory – Amphitheatre

TugelaTak se opět přesvědčuji, že v Jihoafrické republice najdete snad „celý svět“. Tentokrát mě uchvátily svou bizardní krásou Dračí hory. Jméno, musím uznat, že příhodné, dostaly od původních holadských osadníků začátkem 19. století, když k horám dorazili během tzv. Velkého treku.

NP Drakensberg zabírá nejzajímavější oblast Dračích hor. Rozkládá se na téměř 2500 km2 v provincii Kwazulu-Natal, která na západní hranici sousedí s Lesothem. Hřebeny hor, opravdu připomínají hřbety bájných draků a často převyšující tři tisíce metrů.

Hory se mění každou chvíli svou různobarevnou hrou světel a stínů, v záři zapadajícího slunce působí tyto divoké a bizardní vrcholy magickým kouzlem. V pěti kaskádách se ze skal řítí druhý největší vodopád na světě  – Tugela, přesahuje 930 m.

NP Drakensberk je oblíbeným místem pro milovníky trekkingu, cykloturistiky ale i méně náročných tůr a procházek. Velmi oblíbené jsou i projížďky na koních.

Na fascinující vyhlídku z Amphitheátru je možný i jednodenní nepříliš náročný výšlap.

Drakensberg Drakensberg1 Drakensberg4 Drakensberg6

Na své si však přijdou i skuteční vyznavači trekingu. Organizujeme i pětidenní trek s nejkrásnějšími výhledy na Dračí hory. Přespat se dá většinou v jeskyních. Líbilo by se vám to? Napište mi….    typ na dovču…

Posted 20.5.2009 by Jitka Fialová in Dračí hory

Tagged with ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: